Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul de crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul de crestere copil

Am nascut pe 15.03.2006, am efectuat concediul de lauzie de 45 zile (42 zile obligatorii+3 zile din concediul prenatal dintre cele ramase ), am intrat in concediul de crestere copil cu data de 01.05.2006, prima indemnizatie am primit-o in iunie 2006 (1600 lei) pentru aprilie 2006 si mai 2006. Intrebarea mea este daca concediul de crestere copil se incheie chiar pe 01.05.2008 sau pe 15.03.2008 cand copilul implineste 2 ani, luandu-se in considerare si cele 45 zile de lauzie la implinirea celor 2 ani de cand am nascut?
indemnizatia o voi primi inclusiv in luna aprilie pentru martie (jumatate din indemnizatie sau toata indemnizatia)?
15.03.2008- data la care copilul implineste 2 ani.
Veti primi o jumatate de indemnizatie pt. luna martie.