Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL SI CONCEDIUL DE ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL SI CONCEDIUL DE CRESTERE COPIL

ESTE NORMAL SA PRIMESC ULTIMA INDEMNIZATIE DE CRESTERE COPIL IN APRILIE 2008 PENTRU MARTIE 2008(JUMATATE- DESI IN PERIOADA 15.03.2006-31.03.2006 NU AM MAI PRIMIT NIMIC), REAMINTESC CA AM NASCUT PE 15.03.2006, DAR DACA IN CARTEA DE MUNCA FIGUREZ CA AM INTRAT IN CONCEDIUL DE CRESTERE COPIL CU DATA DE 01.05.2006, DUPA EFECTUAREA CONCEDIULUI DE LAUZIE DE 46 ZILE, ACEST CONCEDIU NU SE INCHEIE TOT PE 01.05.2008?
Concediul se acorda pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani.... deci se incheie in ziua in care copilul implineste 2 ani.
Concediu pentru cresterea copilului se incheie la data de 15.03.2008. In perioada 15.03.2006 -31.03.2006 trebuia sa primiti indemnizatia de maternitate