Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acte radiere masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acte radiere masina

Buna ziua,
am dat unei persoane actele masinii pentru radiere, adica:talon in original, numerele masinii si placuta cu seria motorului inclusiv o suma de bani, au trecut 2 ani de atunci si persoana respectiva nu mi-a inapoiat nici radierea nici actele masinii,in aceste conditii pot sa o dau in judecata avand martori ca i-am dat actele? Mentionez ca nu am nici o dovada scrisa cum i-am dat actele.
Concret radierea a fost operata?
Daca persoana in cauza nu s-a achitat de obligatiile asumate,daca apreciati ca detineti probe suficiente care sa ateste obligatiile,termenele convenite cu respectiva persoana,aveti dreptul legal sa promovati actiune impotriva acesteia la organele de cercetare,care in urma verificarilor,vor comunica concluziile