Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalcularea pensiei de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalcularea pensiei de invaliditate

buna seara,sunt pensionar de invaliditate din anul 2003.o perioada am avut gradul 2,apoi in urma unei cereri ,pe care am facut-o,am trecut in gradul trei,cu drept de munca....program redus....intre timp am acumulat cativa ani de munca cu program redus .intrebarea este daca as putea cere recalcularea pensiei de invaliditate cu adaugarea acestei perioade lucrate...
multumesc..
A ramas valabil ce v-am spus in martie, anul acesta, in topicul de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/for...

Legislatia nu s-a modificat. Nu puteti cere si, daca ati putea, cuantumul pensiei s-ar micsora.