Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ajutor caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ajutor caldura

Buna seara!

Avem un dosar respins pentru ca sotia nu are mutatie la aceasta adresa, (nu are mutatie pentru ca proprietara , adica soacra este plecata din tara) si are certificat de casatorie prin care dovedeste ca este casatorita, dovedeste si venitul, ce nu este clar .
In lege se specifica ca trebuie sa ia mutatie la adresa respectiva?
Are o adresa din partea asociatiei ca locuieste acolo .
Ce poate sa faca in acest caz?
Dar daca se trece doar tatal si copilul , fara mama care are venit 0 ron?
Membrul de familie inscris in Declaratia pe proprie raspundere trebuie sa aiba adresa din buletin identica cu adresa unde se solicita ajutorul (unde sta toata familia).

Incercati sa faceti declaratie numai cu tatal + copilul. Media venitului sa fie sub 615 lei / membru de familie.