Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata salariilor restante
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata salariilor restante

Situatie:
Fost Angajator X, actionat in judecata pentru neplata salariilor restante cu termen in martie 2011.S-a plecat prin demisie.
Refuza sa faca aceasta plata a salariilor restante motivand ca nu are incasari, desi se poate demonstra usor prin contractele incheiate legale si declarate ca are incasari.

Pot cere poprire pe conturile societatii pana la judecarea cazului? Pot cere confiscarea vreunui bun?Pot recupera aceste salarii pana la data judecarii ? Cum, daca este posibil?
Nu puteti cere nimic pana la solutionarea cauzei.
la primul termen cereti " instituirea sechestrului asigurator "
puteti face o cerere de preschimbare termen!!!