Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate carnetul de sanatate la caini
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

carnetul de sanatate la caini

buna ziua.
doresc sa stiu daca pe un carnet de sanatate ptr caini este trecuta varsta.nu stiu ce date contine carnetul.trebuie sa-l primesc dar fostul proprietar spune ca nu este specificata varsta.am citit ca primul vaccin se face la 6 saptamani.se specifica pe carnet data vaccinului?
va multumesc.succes.
In mod normal, in carnetul de sanatate se trece data nasterii cainelui.
La vaccinare, medicul lipeste pe carnet eticheta vaccinului, si pune data la care s-a efectuat.
Carnetul de sanatate la animalele de companie contine mai multe rubrici privitoare la rasa,culoare,semne distinctive,nume,data nasterii sex,proprietar ,adresa
Carnetul mai contine rubrici speciale privind valorile fiziologice,scheme de vaccinare,tratamente,reproductie
Obligatoriu se mentioneaza data efectiva vaccin pentru a se putea preciza data urmatoarei vaccinari