Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Regimul ordinelor de compensare interne. Stingerea ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Regimul ordinelor de compensare interne. Stingerea datoriilor!

Am si eu o intrebare, asi dori sa stiu la ce articol din codul fiscal post sa gasesc informatii despre regimul de stingere al datoriilor si creeantelor prin emiterea de ordine de compensare intre furnizori si clientii interni.
Buna seara
Temeiul legal este ORDONANŢÃ DE URGENŢÃ nr. 77 din 1 iunie 1999 privind unele măsuri pentru prevenirea incapacităţii de plată , regulamentul de aplicare
publicat în Monitorul Oficial cu numărul 416 din data de 30 august 1999 si normele metodologice publicate în acelasi monitor oficial.