Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... parasire domiciuliu
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

parasire domiciuliu

In ce conditii poate parasi domiciliul o persoana care vrea sa bage divort fara sa ii cauzeze probleme in cadrul divortului ?

Situatia este urmatoarea: mama mea suporta foarte multe(jigniri etc) si eu nu mai sunt de acord sa stea acolo. As vrea sa se mute la mine dar mi-a spus ca stie ca parasirea domiciliului este un lucru foarte grav care cantareste mult la divort. Eu nu pot sa cred ca in mileniul asta esti obligat sa induri atatea ca sa nu existe un motiv juridic de genul ai plecat din domiciliu.
LIVIUpopescu, utilizator
Multumesc pentru raspunsuri