Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum pot radia o masina?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum pot radia o masina?

Acum caitiva ani am vandut o Dacie.Singurul act facut a fost unul de mana intre mine si cumparator.Intre timp respectiva persoana nu mai este de gasit, avand in posesie si certificatul de inamtriculare al masinii. Ceea ce detin este contractul de vanzare cumparare al masinii.Va rog sa-mi precizati care ar fi calea legala sa pot radia masina, sau care ar fi alta modalitate.
Cu multumiri
Contactati SPR,care in baza cvc va dispune verificari
In urma verificarilor ,autoritatea va elibera dovada,in baza careia ,la cererea dvs,
autoturismul va fi radiat din evidente