avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... oug 50
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

oug 50

Daca poate sa-mi spuna cineva care sunt ultimele modificari la oug 50/2010 in ce priveste calculul dobanzii. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Marius Zaharia , Avocat 09:11, 23 Noiembrie 2010
Buna ziua !
Pana in momentul de fata OUG 50 / 2010 nu este modificata, punandu - se in discutie modificarea acesteia pentru contractele in derulare, in sensul ca aceasta ordonanta sa nu se aplice retroactiv, adica acestor contracte.
Cu stima !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu am marja in contractul de credit florenta_22 florenta_22 Am un credit de nevoi personale din 2008 si la calculul dobanzii nu am trecuta nicio marja,scrie asa:in primele 40 luni rata dobanzii este 11.60 % ... (vezi toată discuția)
Calcul dobanda conform oug 50/2010 modif. prin legea 288/2010 C.Marian C.Marian dobanda de referinta variabila....in urma modificarii oug 50, toate au ramas ca bancile, inteleg!!! in noua oug 50 nu se spune nimic despre transformarea ... (vezi toată discuția)
Modificari legea insolventei valery valery Buna ziua, Modificarile legii insolventei se vor aplica si cererilor deja aflate pe rolul instantelor? Multumesc! (vezi toată discuția)