Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tichete masa si tichete cadou
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tichete masa si tichete cadou

buna, tuturor
detin un magazin alimentar, functioneaza de cateva zile, si as dori sa vand produse contravaloarea acestora urmand a fi achitata cu tichete de masa, ori tichete cadou.
Intrebarea este cum trebuie sa procedez: cu cine sa inchei un eventual contract, cui ar trebui sa comunic intentia (nu ma refer la consumatori).
Deasemeni ce fac cu ele din momentul in care le primesc?
multumesc mult!
Cel mai bine ar fi sa luati legatura direct cu societatile care se ocupa cu aceste tichete(de ex.ticket restaurant etc) iar acestia va vor toate informatiile de care aveti nevoie
Veti afisa la magazin sigla cu societatile cu care incheiati contract si doar cu aceste tichet veti lucra,adica vinzarea marfurilor se va face doar pe aceste tichete(ex. Sodexo pass,tikete restaurant) sau altele.