Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... luare in spatiu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

luare in spatiu

salut,sunt strain casatorit cu o romanca in romania,sotia mea are casa dobandita prin act de donatie de la parinti cu mentiune renta viagera pentru patinti ei,vreau sa fac contract de comodat in aceasta casa pe numele meu ,intrebare este la notar cand merg cu sotia trebuie sa fie si parinti ei sau nu,(problema e ca sunt in varsta si e grau sa mearga)......multumesc
Avand in vedere ca sunteti sot-sotie ,care este justificarea pentru care solicitati incheiere de contract de comodat?
sunt strain si imi trebuie pentru oficiul roman de imigrare act(contract de incheriere sau comodat)care arata unde stau in mod legal in romania,aceasta pentru eliberare permis de sedere,asta e procedura aici