Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocatia copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocatia copilului

Buna ziua! Am si eu o intrebare: eu cu sotul meu locuim de curand la Galati si avem un bebe pe care l-am nascut aici...domiciliul nostru stabil fiind la Bistrita, in ce conditii putem beneficia de alocatia bebelului aici la Galati fara sa fie necesara o deplasare pana la Bistrita pentru depunerea actelor?unde ar trebui sa ne adresam?Multumesc anticipat! Cu stima!
Va dau un link cu adresele Agentiilor de prestatii sociale.
Sunati la ei sa a indrume cei de la Bistrita au si pagina,poate gasiti ceva acolo.
Exista posibilitatea sa ii primiti in cont sau pe card.
[ link extern ]