Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie de retrogradare din functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie de retrogradare din functie

buna ziua !
am nevoie urgent de un sfat
in urma cu citeva zile am primit o decizie de retrogradare din functie pe o perioada de 60 de zile.
daca in aceasta perioada sunt in concediu de odihna sau concediul medical,perioada de retrogradare se prelungeste?
va multumesc!
Din punctul meu de vedere, nu, insa doar in situatia concediului de odihna. Pe perioada concediului medical contractul de munca este suspendat de drept, deci teoretic s--ar supenda si termenul de retrogradare