avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1303 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie de retrogradare din functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie de retrogradare din functie

buna ziua !
am nevoie urgent de un sfat
in urma cu citeva zile am primit o decizie de retrogradare din functie pe o perioada de 60 de zile.
daca in aceasta perioada sunt in concediu de odihna sau concediul medical,perioada de retrogradare se prelungeste?
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Av. Emil-Mihail Tatu , Avocat 11:55, 24 Noiembrie 2010
Din punctul meu de vedere, nu, insa doar in situatia concediului de odihna. Pe perioada concediului medical contractul de munca este suspendat de drept, deci teoretic s--ar supenda si termenul de retrogradare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revocarea unei deciziii de retrogradare din functie ContSters260000 ContSters260000 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Daca o persoana a primit o [i]decizie de retrogradare din functie pe o perioada de 60 zile din care a ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna si medicalul suspenda aplicarea sanctiunii disciplinare? iolanda15 iolanda15 Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema. Sotul meu a fost sanctionat cu retrogradarea din functie pe o durata de 60 de zile, sanctiune care in ... (vezi toată discuția)
Amenintari cu dosar penal ucozer1 ucozer1 Buna ziua , in urma depistarii de catre angajat a disparitiei unui bun aflat in gestiunea salariatului , s-a intocmit raport de eveniment , s-a prezentat ... (vezi toată discuția)