avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 515 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensionare pe caz de boala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensionare pe caz de boala

Buna seara
Am un angajat care s-a aflat in concediu medical pe o perioada mai lunga de vreme.
Cu data de 09.11.2010 a aparut decizia de pensionare grad III , cu posibilitatea de a muncii 4 ore.
Aceasta decizie a fost adusa la firma pe 22.11.2010 si cu un concediu medical care se termina pe data de 30.11.2010.
Avand in vedere modificariledin 49 / 2010, va rog sa-mi spuneti cu ce data se inchide cartea de munca si , daca decizia este cu 55b, avand in vedere ca 4 ore poate lucra.
Nu stiu daca ma fac inteleasa.
Va multumesc pentru ajutor#-o
Ultima modificare: Marți, 23 Noiembrie 2010
carmenteo, utilizator

Alte discuții în legătură

Pensie de invaliditate gradul iii spiruharet spiruharet 1. [b] In cazul unui pensionar gradul III de invaliditate, am obligatia de a-i pastra postul, si daca exista aceasta posibilitate cat timp?[/b] 2. [b] La ... (vezi toată discuția)
Decizie medicala asupra capacitatii de munca Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,poate sa ma ajute cineva in legatura cu o persoana ce a iesit la pensie de boala gradul III.Deci,salariatul firmei mi-a adus decizia de pensionare pe ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu lamurirea urmatoarei spete: ... herminav herminav Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu lamurirea urmatoarei spete: - salariatul a primit decizie medicala invaliditate gradul III, revizuire la 2 ani, diagnostic ... (vezi toată discuția)