Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensionare pe caz de boala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensionare pe caz de boala

Buna seara
Am un angajat care s-a aflat in concediu medical pe o perioada mai lunga de vreme.
Cu data de 09.11.2010 a aparut decizia de pensionare grad III , cu posibilitatea de a muncii 4 ore.
Aceasta decizie a fost adusa la firma pe 22.11.2010 si cu un concediu medical care se termina pe data de 30.11.2010.
Avand in vedere modificariledin 49 / 2010, va rog sa-mi spuneti cu ce data se inchide cartea de munca si , daca decizia este cu 55b, avand in vedere ca 4 ore poate lucra.
Nu stiu daca ma fac inteleasa.
Va multumesc pentru ajutor#-o
carmenteo, utilizator