avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de comodat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de comodat

daca am incheiat un contract de comodat pentru o locuinta , comodantul trece in declaratia de avere aceasta casa?
Cel mai recent răspuns: MARGARETA STANCIU , Avocat 22:15, 23 Noiembrie 2010
Da, pentru ca prin comodat nu s-a transferat proprietatea ci doar dreptul de folosinta asupra acesteia.
Evident, doar ati dat spre folosinta imobilul, nu ati transmis dreptul de proprietate al imobilului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract comodat fara toti proprietarii luminita lasconi luminita lasconi Buna ziua, pe contractul apartamentului meu sunt titular de contract eu si sotul meu. Sotul meu a încheiat un contract de comodat pentru o suprafata de 20 m ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat cu locatarii Marynet Marynet Buna ziua. Am.facut un contract de comodat cu locatarii pentru uscatorul de pe casa scarii.Din 19 ap.au fost de acord 17 iar pentru cei doi le -am lasat loc ... (vezi toată discuția)
Dovada domiciliu pentru schimbarea ci Andreea15 Andreea15 Buna ziua, Am nevoie de parerea domneavoastra intr-o problema prin care trec acum. Am incercat sa-mi schimb CI deoarece mi-a expirat si la depunerea ... (vezi toată discuția)