Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract de comodat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract de comodat

daca am incheiat un contract de comodat pentru o locuinta , comodantul trece in declaratia de avere aceasta casa?
Da, pentru ca prin comodat nu s-a transferat proprietatea ci doar dreptul de folosinta asupra acesteia.
Evident, doar ati dat spre folosinta imobilul, nu ati transmis dreptul de proprietate al imobilului.