Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... servicii telefonie/fax/internet
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

servicii telefonie/fax/internet

Buna ziua,

Anul trecut am semnat pentru firma pentru 2 ani un contract cu o firma de telefonie mobila pentru un pachet de net+tel fix+fax. Faxul nu a mers niciodata. Si de-a lungul a 8 luni tot am incercat sa remediez acest lucru prin email, telefon, faxuri repetate.

I-am anuntat ca renunt la contract. (m-au si taxat abuziv, cu scrisoare de scuze de la ei).

Am primit dupa 4 luni o somatie de la o casa de recuperari ca am sa le dau nu stiu cate zeci de milioane!!!

Ce pot face? Sa merg in judecata? Sa platesc ca prostul?

Va multumesc.
Singura solutie este sa va judecati si sa produceti dovezi cu privire la nefunctionarea faxului si a altor servicii,cu sesisizarile facute catre firma,cu interogatoriu,cu acte si martori,eventual sa introduceti cerere reconventionala pe aceste aspecte si sa solicitati si eventuale daune morale pentru disfunctionalitatile aduse firmei.