Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... AJUTOR ! Referitor la concurs grefier cu studii medii
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

AJUTOR ! Referitor la concurs grefier cu studii medii

Va rog , ajutati-ma cu un raspuns:

daca se organizeaza concurs pentru ocuparea functiei de grefier studii medii, iar in perioada in care se primesc dosarele candidatilor apare o persoana care a candidat in urma cu mai putin de un an pe acelasi post :(( si a obtinut la examenul de atunci nota de trecere, se mai organizeaza acest concurs? Respectivul poate ocupa locul fara concurs sau se tine totusi concursul si cine ia nota mai mare castiga? Am nevoie de un raspuns urgent, va rog frumos ! Multumesc

Chiar nu stie nimeni ?

Promit sa nu plang daca raspunsul nu imi va fi favorabil :vishenka:

In disperare de cauza imi schimb si statusul daca va deranjeaza, numai raspundeti-mi va rog !

Va doresc o zi buna tuturor !
actb, utilizator
in mod normal atunci cand te inscrii la un concurs ar trebui sa citesti si regulamentul privind organizarea si desfasurarea concursului (asta pentru a sti daca esti sau nu trasa in piept) daca nu l-ai citit deloc pana acum da clic aici [ link extern ]
si daca totusi nu ai timp sa il citesti nici acum dute direct la art. 24 alin. 2 ;)
janapress, utilizator