Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... NOTARIAT
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

NOTARIAT

In curand voi fi licentiata in drept si cel mai mult ma atrage meseria de notar,pentru ca se potriveste cel mai bine caracterului meu! Stiu ca nu este bine sa pornesc la drum cu o viziune negativista ,sau sa imi pierd speranta inainte de a incerca.
Scriu totusi pe acest forum in speranta ca cineva imi va da informatiile necesare si imi va spune ca exista sanse sa devii notar si sa iti deschizi propiul birou notarial fara a avea acele relatii de care se aude in stanga si in dreapta.Cu atat mai mult cand locurile vacante sunt atat de putine! Banii stiu ca sunt necesari pentru este greu sa gasesti un notar care sa te vrea stagiar...
Vreau sa aud un "DA SE POATE" cum am auzit cazuri de proaspeti licentiati in drept care au intrat in barou sau la INM;)
Gasiti toate informatiile pe www.uniuneanotarilor.ro
Este alt sistem de accedere in profesie decat INM sau barou.
Succes!
Toate informatiile le gasiti pe site-ul Uniunii Notarilor din Romania.
Mult succes!