avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1844 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bonuri fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bonuri fiscale

Cum inregistrati bonurile fiscale de valoare pana in 100 ron?
Cel mai recent răspuns: Contabilitate sector 4 evoCONTA , Contabil 16:56, 14 Decembrie 2010
nu le inregistrez.
Am si eu o intrebare , am pierdut bonurile fiscale care se scot la sfarsit de zi. Bonurile de pe ultimele 2 luni... Ce as putea face ? Stiu ca se salveaza si pe ceallalta rola, dar cum as mai putea sa fac acum ?
Din casa de marcat aveti posibilitatea sa scoateti raportul rapoartelor Z pe o anumita perioada pe care o doriti.De obicei se scoate pe 1 luna.
Sper ca am inteles ce doriti sa scoateti.
Jurnalul electronic de vanzari sta 6 zile in memorie depinde si de tipul casei de marcat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raport z taxi fionut fionut Buna ziua, pfa taxi in sistem real,nu am raport z la mai multe zile ce inregistrez in raport incasari?se poate inregistra ziua respectiva din raportul de la ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal mai mic sau mai mare ana & maria ana & maria 1.se intimpla ca de citeva ori ca inchiderea de zi sa nu fie la fel cu monetarul, din cauza unor pene de curent sau daca se prinde rola de hirtie nu mai imi ... (vezi toată discuția)
Anulare bon fiscal musyhany musyhany buna,am si eu o problema.daca se anuleaza bonul fiscal,firma la care lucrez isi poate da seama de acest lucru? (vezi toată discuția)