Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reziliera contract cablu+internet
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reziliera contract cablu+internet

In ce conditii pot rezilia un contract de cablu si internet din 11.02.2010 , incheiat pe 15 luni fara a plati taxa de 100 euro (taxa de reziliere inainte de termen)?

Va multumesc.
Rezilierea contractului se poate realiza numai in conditiile asumate prin semnatura de catre dvs
Dar conform cu noua lege pentru reziliere contract inainte de termen? sau nu ma incadrez?
Noua lege nu a schimbat nimic.
Contractul se poate rezilia cu incetarea imediata numai daca comerciantul nu isi indeplineste obligatiile contractuale, modifica clauzele contractuale (pret, conditii, calitate), eventual pentru cazuri de forta majora.

Reziliati-va contractul daca exista o clauza de prelungire automata a lui. Oricum pentru siguranta, reziliati-l insa cu incetarea la termenul din contract.

“Subsemnatul XY reziliez contractul meu ….. cu data (termenul) de 11.05.2011.”