Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general obiecte de inventar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

obiecte de inventar

Va rog sa imi spuneti si mie daca un aparat foto folosit de firma pt a fotografia utilajele pe care le comercializam. Pretul de intrare este de 268 ron.
Il contabilizati la ob. de inventar,pentru ca valoare de intare este sub 1800lei
303=401 si 603=303 cind il dati in folosinta.
4426=401