Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... inchiriere spatiu .
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

inchiriere spatiu .

Doresc sa inchiriez un spatiu anexat unei case ce am scoso la vanzare.
si ce anume doriti sa aflati?
Spatiul anexat este trecut in documentele imobilului si inregistrat la autoritati?
Doresc s a stiu daca voi vinde casa si am un contract de inchiriere a spatiului comercial care nu e in corpul casei,este complect separat, poate merge mai departe acest contract,cu noul proprietar al casei?
Spatiu este separat,este construit cu autorizatie separat de casa,pe terenul meu ,pe care a fost costruita si casa,Intabularea casei este fara acest spatiu comercial.Acum cineva doreste sa investeasca sa faca o activitate mai maricica,si doreste un contract pe 10 ani,cum as putea proceda?Multumesc.