Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale drept de functionare intr-un apartament
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

drept de functionare intr-un apartament

Buna seara! As avea o intrebare: un magazin alimentar poate functiona intr-un apartament in urma unui contract de comodat intre firma si proprietar? Mentionez ca am fost chemata la ccc si mi s-a pus in vedere ca nu voi mai primi acordul de functionare daca nu intabulez apartamentul ca spatiu comercial. Apartamentul e al meu si firma la fel dar pana acum am functionat in urma unui contract de comodat.
Ce inseamna ccc, acolo unde ati fost chemata?
Cristea Marina a scris:

Ce inseamna ccc, acolo unde ati fost chemata?

corp control comercial
ha, ha, ha, eu inca asa ceva nu am mai auzit sa ma oblige sa l intabulez ca spatiu comercial proprietatea mea:)) adica cine hotarastea asta decat singurul proprietar.
doradragan a scris:

ha, ha, ha, eu inca asa ceva nu am mai auzit sa ma oblige sa l intabulez ca spatiu comercial proprietatea mea:)) adica cine hotarastea asta decat singurul proprietar.

Uite ca eu am auzit...si nu mi-a venit sa cred...de aceea am intrebat aici, pe forum...:sorry:
Da, din pacate si eu am auzit, am pe cineva care are o vila mai maricica si doreste sa o inchirieze in regim hotelier. I-au cerut de la primarie sa schimbe destinatia vilei(din casa de locuit) in imobil cu regim hotelier!....#-o