Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... parcarea privata - loc ocupat abuziv
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

parcarea privata - loc ocupat abuziv

de nenumarate ori parcarea mea este ocupata ,de alte autoturisme!platesc primariei in fiecare an taxa si d-ni nu fac nimic decit mi-au spus sa sun la politia comunitara pt sactiune, dar mi-e parcarea tot ocupata imi ramane!
intrebare: nu este tulburare de posesie din partea acelor persoane care imi ocupa parcarea, deoarece eu am un contract cu primaria de inchiriere?
1-Primaria acorda spatiile cu destinatia de parcat auto prin concesiune
Interesul autoritatii este strict a obtine fonduri
2-In situatia in care gasiti parcarea ocupata sesizati sectia de politie responsabila,
care are limita de competenta sa incheie PV
am inteles dar problema se pune ca dinsii fac un pv si parcarea mea tot ocupata ramane!
de aceea intreb nu este si o tulburare de posesie?
Nu,in cazul mentionat de dvs nu se regasesc elementele constitutive ale infractiunii la care faceti referire,deoarece spatiul in discutie nu il detineti cu titlul de proprietate ,
acesta fiind strict concesionat de autoritatea publica locala