Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... despre mediere
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

despre mediere

nu e neaparata nevoie de a avea facultatea de drept terminata, pentru a putea deveni mediatorsi care sunt ioate activitatile pe care le desfasoara un mediator?unde se fac cursuri de mediator?si autorizatia de unde se va obtine?Va multumesc daca-mi veti raspunde...
nu trebuie dreptul, chiar este indicat orice facultate, domenii diferite ! Sunt economisti, psihologi - mediatori. Nu trebuie sa cunosca legi - un mediator, el nu da solutii, nu judeca, doar ajuta partile sa ajunga la o intelegere, fara a fi de partea cuiva... Cursurile se fac de cmediere.ro vedeti aici! Tot ei va elibereaza autorizatia! SUCCES !
Din pacate, pentru a urma cursul de mediator trebuia nu numai sa aveti terminata o facultate, dar sa aveti si vechime in munca minim 3 ani. Nu puteti urma cursul fara indeplinirea acestor conditii.