Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasarea
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasarea

Lucrez intr-o institutie militara si am fost detasata la o alta unitate pe o perioada de cel putin 6 luni. La unitatea la care sunt angajata s-a adus la cunostinta personalului ca la inceputul anului 2011 se vor face restructurari de functii. Va rog sa-mi spuneti daca functia mea poate fi desfiintata pe durata detasarii mele.
Va multumesc!
nu cred ca pot reduce postul in aceste conditii :)
Stie cineva sigur daca se poate desfiinta postul ?
Încetarea contractului individual de muncă al salariatului detaşat se face numai de catre angajatorul care a dispus detaşarea.

din pacate, se poate. eu am fost concediata ( restructurare si reorganizare) in perioada detasarii.