Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Abtinere judecator?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Abtinere judecator?

sotul meu este condamnat definitiv,acum este pe rol o cerere de revizuire si il judeca judecatoarea care la pus liber...este posibil k aceasta instanta sa nu aiba dreptul sa-l rejudece...poate judeca aceasta judecatoare revizuire sau o va schimba in momentul cand vor vedea k aceasta judecatoare la pus liber...mai poate fii schimbata judecatoarea acum sau il va judeca ea
detaliati va rog cauza . Pentru ce a fost inchis?
Nu o schimba nimeni, se schimba singura.
Va depune cerere de abtinere, pentru ca nu poate sa-si revizuiasca propria hotarare.
Daca vrea se poate abtine dar daca revizuirea este inadmisibila poate judeca.
Nu a judecat fondul ci doar starea de arest ceea ce nu inseamna mai nimic.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Daca vrea se poate abtine dar daca revizuirea este inadmisibila poate judeca.
Nu a judecat fondul ci doar starea de arest ceea ce nu inseamna mai nimic.

Corect.
Nu exista nicio incompatibilitate a respectivului magistrat.
Magistratul nu s-a pronuntat pe fondul cauzei penale la judecarea sotului pentru infractiunea comisa.
Intr-adevar, mai ales ca instanta nu va intra pe fondul cauzei,ci va respinge cererea ca inadmisibila.
Din motivele expuse aceasta va rezulta.
A mai postat doamna Micki.