Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... act aditional-credit bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

act aditional-credit bancar

as dori sa accesez un credit bancar de la brd, insa pt a accesa suma dorita am nevoie de un salar de 2000 de roni. Eu castig in fapt 2000 de ron insa doar 1200 sunt justificati prin cartea de munca. Restul sunt la negru.Mi s-a spus sa fac un act aditional la contractul de munca pt a justifica restul sumei de 800 ron. Ma puteti ajuta cu actul aditional? Ce trebuie sa contina acesta, sau o solutie pt a justifica cei 800 de ron? Multumesc!
Actul aditional ar trebui sa cuprinda pur si simplu prevederea cresterii salariului dvs. cu suma respectiva.
caprice a scris:

as dori sa accesez un credit bancar de la brd, insa pt a accesa suma dorita am nevoie de un salar de 2000 de roni. Eu castig in fapt 2000 de ron insa doar 1200 sunt justificati prin cartea de munca. Restul sunt la negru.Mi s-a spus sa fac un act aditional la contractul de munca pt a justifica restul sumei de 800 ron. Ma puteti ajuta cu actul aditional? Ce trebuie sa contina acesta, sau o solutie pt a justifica cei 800 de ron? Multumesc!

daca "restul sunt la negru", nu puneti nicio baza pe ei. si nici pe firma aia care plateste asa, chiar daca se gaseste o "solutie" pentru a "justifica" inca 800 ron.
nu va incurcati cu credite bazate pe astfel "salarii".B-)