avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 988 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... act aditional-credit bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

act aditional-credit bancar

as dori sa accesez un credit bancar de la brd, insa pt a accesa suma dorita am nevoie de un salar de 2000 de roni. Eu castig in fapt 2000 de ron insa doar 1200 sunt justificati prin cartea de munca. Restul sunt la negru.Mi s-a spus sa fac un act aditional la contractul de munca pt a justifica restul sumei de 800 ron. Ma puteti ajuta cu actul aditional? Ce trebuie sa contina acesta, sau o solutie pt a justifica cei 800 de ron? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters123067 , utilizator 19:38, 1 Decembrie 2010
Actul aditional ar trebui sa cuprinda pur si simplu prevederea cresterii salariului dvs. cu suma respectiva.
caprice a scris:

as dori sa accesez un credit bancar de la brd, insa pt a accesa suma dorita am nevoie de un salar de 2000 de roni. Eu castig in fapt 2000 de ron insa doar 1200 sunt justificati prin cartea de munca. Restul sunt la negru.Mi s-a spus sa fac un act aditional la contractul de munca pt a justifica restul sumei de 800 ron. Ma puteti ajuta cu actul aditional? Ce trebuie sa contina acesta, sau o solutie pt a justifica cei 800 de ron? Multumesc!


daca "restul sunt la negru", nu puneti nicio baza pe ei. si nici pe firma aia care plateste asa, chiar daca se gaseste o "solutie" pentru a "justifica" inca 800 ron.
nu va incurcati cu credite bazate pe astfel "salarii".B-)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act aditional-credit bancar caprice caprice as dori sa accesez un credit bancar, insa pt a accesa suma dorita am nevoie de un salar de 2000 de roni. Eu castig in fapt 2000 de ron insa doar 1200 sunt ... (vezi toată discuția)
Actiune in pretentii niculaucarmen niculaucarmen pot formula o actiune in pretentii in cazul in care am imprumutat unei persoane aproximativ 8000 lei fara a incheia un act scris???? intelegerea a fost doar pe ... (vezi toată discuția)
Salariu declarat inktek inktek Buna ziua, As dori sa stiu si eu daca se poate, cum pot obliga angajatorul sa imi declare salari net ? In mana iau 1500 ron si declarat este 1200.DIferenta ... (vezi toată discuția)