Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... act aditional-credit bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

act aditional-credit bancar

as dori sa accesez un credit bancar, insa pt a accesa suma dorita am nevoie de un salar de 2000 de roni. Eu castig in fapt 2000 de ron insa doar 1200 sunt justificati prin cartea de munca. Restul sunt la negru.Mi s-a spus sa fac un act aditional la contractul de munca pt a justifica restul sumei de 800 ron. Ma puteti ajuta cu actul aditional? Ce trebuie sa contina acesta, sau o solutie pt a justifica cei 800 de ron? Multumesc!
caprice, utilizator
actul aditional se face intre dvs. si angajator , nu se poate face fara acordul sau. Inseamna ca nu mai lucrezi la negru .E de acord angajatorul sa plateasca toate contributiile pentru diferenta de salariu de 8oo lei ?
Redactarea actului e simpla si angajatorul sigur are model .Se modifica doar punctul privitor la salariu,.
multumesc..insa am nevoie de 3 luni cu acelasi salar..se poate face retroactiv?