Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale raspundere administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

raspundere administrator

Daca am fost administrator la o firma pentru 2 saptamani si sunt asociat cu 2% din partile sociale mai raspund de datoriile din urma ale firmei, daca am fost inlocuit intre timp si pe durata cat am fost eu administrator nu a luat nastere nici o datorie?
nu.
Raspundeti in limita participarii la capitalul social ori asa cum ati prevazut in statut ca participare la beneficii si pierderi.
In calitate de administrator nu aveti de ce sa va faceti griji.