Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... contract vanzare autoturism
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

contract vanzare autoturism

buna!am cumparat cu o zi in urma un autoturism si propietarul nu are impozitul platit la zi.intrebarea mea este daca pot rezilia contractul si sa recuperez banii
poate il plateste cu banii primiti si il poate radia.
daca nu va intelegeti, ajungeti in instanta
problema este ca am cumparat masina de la o alta persoana care nici el nu avea actele facute cu propietarul si abia apoi am aflat de impozit
Puteti plati dvs impozitul.Banii inapoi nu-i mai vedeti,si sa mergeti prin instanta nu v-asi sfatui.Dar cum ati facut vanzare-cumparare fara chitanta de la primarie care sa ateste ca proprietarul nu are datorii?