Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am proces penal pentru vatamare corporala accident in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am proces penal pentru vatamare corporala accident in ungaria, ce pot pati?

acum un an am avut acident in ungaria cu masina din care sa lovit unul la coloana din masina .dupa un an sunt anuntat ca sunt judecat pt vatamare corporala scrie ca ranitul are nevoie doar de 8 zile spitalizare ce pot pati e grav ?
Este vorba despre o alta legislatie rutiera decat cea romana,despre legislatia maghiara.
Trebuie sa consultati un jurist/avocat maghiar care sa va indrume cu competenta.