avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am proces penal pentru vatamare corporala accident in ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am proces penal pentru vatamare corporala accident in ungaria, ce pot pati?

acum un an am avut acident in ungaria cu masina din care sa lovit unul la coloana din masina .dupa un an sunt anuntat ca sunt judecat pt vatamare corporala scrie ca ranitul are nevoie doar de 8 zile spitalizare ce pot pati e grav ?
Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 17:02, 30 Noiembrie 2010
Este vorba despre o alta legislatie rutiera decat cea romana,despre legislatia maghiara.
Trebuie sa consultati un jurist/avocat maghiar care sa va indrume cu competenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident grav in ungaria eblue91 eblue91 Buna tuturor, cu mai bine de o saptamana in urma, la plecarea din Romania in drum spre Germania, dupa aproximativ 60-65 km de mers, am avut un accident grav ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am facut un accident rutier din cauza neatenției ... antonia30 antonia30 Bună ziua,am facut un accident rutier din cauza neatenției în Ungaria în urma cu câțiva ani și eu am fost vinovată,în urma accidentului o persoană a ... (vezi toată discuția)
Neacordare de prioritate in ungaria alinraul alinraul Am avut un accident in Ungaria rezultat din cauza neacordarii de prioritate. Nu am oprit la stop. Am lovit cu camionul o masina mica dar nu au fost victime. ... (vezi toată discuția)