Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Hotarare Aga pentru retragere administrator si ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Hotarare Aga pentru retragere administrator si schimbare de nume

Buna ziua,

Imi puteti spune, va rog, cum trebuie sa fie facuta hotararea AGA in cazul in care unul dintre asociati isi schimba numele prin casatorie si doreste sa renunte la functia de administrator?
Ulterior, stiu ca trebuie modificat actul constitutiv, dar nu stiu cum trebuie sa "sunt" aceasta hotarare

Multumesc mult
Pentru modificari in actele societatii se poate prezenta la Registru oricare dintre asociati, chiar daca modificarea priveste pe celalalt asociat. Nu sunteti obligata sa mergeti personal si nici sa dati procura, este suficient sa fie semnate toate actele de toti asociatii, sa fie stampilate si sa fie depuse de unul dintre asociati sau de o persoana imputernicita.
Nagy, asteptam un contraargument bazat pe un text de lege in vigoare.
Denisa Stanca, Avocat