Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Vanzare Auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Vanzare Auto

Buna ziua,

Am o masina pe firma achizitionata printr-un credit de la banca. Masina este pusa gaj la creditul de la banca, credit pe care il achit si in momentul de fata. Eu doresc sa trec masina de pe firma pe numele meu.
Se poate acest lucru?

Cu stima,
Nu se poate ,atata timp cat constituie o garantie pentru imprumutul contractat.Poate daca constituiti o alta garantie ,cu acceptul bancii s-ar putea mai mult ca sigur.