Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare societate

Ce costuri implica infiintarea unei societati?
la acte ma refer...
- capital social 200 ron
- specimen semnatura la notar ca 60 ron
- taxe registu cca 350 ron ( variaza in functie de ob de activitate/ asociati)
- act constitutiv / inregistrare sediu la administratia finantelor publice , depunere dosar ..500 ron
- capital social 200 ron
- specimen de semnatura - gratis la registru comertului
- intocmitul actelor la registrul comertului pentru societate cu un asociat 260 lei, daca sunt doi asociati 290lei( in acest pret sunt incluse si declaratiile asociatilor, administratorilor)
- taxele de inregistrare la registrul comertului aproxomativ 350 lei plus rezervarea denumirii firmei 64 lei
- inregistrarea sediului la ANAF ( contract de comodat cu data certa la notar sau avocat) aproximativ 50 ron.