avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare societate

Ce costuri implica infiintarea unei societati?
la acte ma refer...
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 15:37, 2 Decembrie 2010
- capital social 200 ron
- specimen semnatura la notar ca 60 ron
- taxe registu cca 350 ron ( variaza in functie de ob de activitate/ asociati)
- act constitutiv / inregistrare sediu la administratia finantelor publice , depunere dosar ..500 ron
- capital social 200 ron
- specimen de semnatura - gratis la registru comertului
- intocmitul actelor la registrul comertului pentru societate cu un asociat 260 lei, daca sunt doi asociati 290lei( in acest pret sunt incluse si declaratiile asociatilor, administratorilor)
- taxele de inregistrare la registrul comertului aproxomativ 350 lei plus rezervarea denumirii firmei 64 lei
- inregistrarea sediului la ANAF ( contract de comodat cu data certa la notar sau avocat) aproximativ 50 ron.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasi de urmat pentru infiintarea unei firme noi - srl Xmas Xmas Buna seara, as dori sa stiu si eu, daca ma puteti ajuta, care sunt pasii de urmat pentru a infiinta o firma noua? Mentionez ca nu am mai infiintat niciodata ... (vezi toată discuția)
Cat mar putea costa ? stanbogdan23 stanbogdan23 Buna ziua, Am si eu o intrebare ' Tocmai am terminat facultatea si asi dori sa imi deschid o firma de paza si protectie si o scoala de specializare si ... (vezi toată discuția)
Infiintare societate comerciala clls clls Buna ziua. Care sunt pasi de urmat pentru infiintarea unei societati comerciale cu un singur asociat? Imi puteti spune aproximativ care sunt costurile si cat ... (vezi toată discuția)