Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... documente necesare pt eliberare titlul de proprietate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

documente necesare pt eliberare titlul de proprietate pentru terenuri forestiere

asdori sa stiu caresunt documentele pecare o primarie trebuiesa le depuna pt emitere titlul de proprietate pt terenuri forestiere si la ceinstitutie
Buna ziua !
Pentru a primi un raspuns trebuie sa dati mai multe detalii .... unde e situat terenul , cand l-ati solicitat etc ....
In primul rand, cel indreptatit trebuia sa depuna cerere pana la data de 30.11.2005. Dosarul trebuia sa contina: cerere, declaratie privind celelalte suprafete de teren pentru care i s-a reconstituit dreptul de proprietate pe celelalte legi funciare, acte de stare civila, dovada proprietatii asupra terenului forestier solicitat (act de proprietate, borderou recensamant 1948, etc), acte care sa dovedeasca calitatea de mostenitor de pe urma proprietarului padurii (daca solicitantul nu este proprietarul anterior al padurii, etc.). Daca comisia locala aproba cererea, va emite o propunere de inscriere a persoanei respective in anexa 13 la HG 890/2005 si va inainta intreaga documentatie catre comisia judeteana pentru validarea propunerii si emiterea titlului de proprietate.
acum nu mai sunteti in termen sa depuneti cerere.