Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte

Buna,am fost aleasa presedinta de bloc la adunarea generala si un nou comitet .Imi puteti spune ce ar trebui sa imi predea fostul presedinte in afara de stampila si niste chei mentionind ca am avut probleme cu el si de acea a fost schimbat ca sa nu am probleme ca nu mia predat tot si imi puteti spune unde ar trebui sa caut atributiile presedintelui.Va multumesc.
Pracurgeti cu atentie dispozitiile L nr 230/2007 si HG nr 1588/2007
Predarea documentatiei aferente mandatului ex presedintelui se realizeaza prin incheiere de proces verbal
In afara de PV de la sedintele adunarii generale, nu prea are ce sa va predea.
Restul de documente se afla la administrator.