Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acte noul Presedinte Asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acte noul Presedinte Asociatie

Buna ziua,
Saptamana trecuta a avut loc o adunare geenerala a asociatiei de proprietari la care fostul Presedinte si-a dar demisia si eu am fost ales de majoritate (50+1 din total proprietari) pentru functia de Presedinte.
As dori sa stiu ce documente trebuie sa primesc de la fostul Presedinte si cum dovedesc eu in fata legii (sau a bancii, la deschiderea unui cont) ca eu sunt persoana desemnata sa reprezinte aceasta asociatie de proprietari.

Multumesc
Initial studiati cu atentie disp L nr 230/2007 di HG nr 1588/2007 pentru a va informa temeinic despre limitele de competenta ale presedintelui de asociatie
De la vechiul presedinte trebuie sa primiti toate documentele pe care acesta le-a detinut inclusiv stampila ,este de preferat sa incheiati PV predare primire
Dv faceti dovada ca ati fost ales de catre participantii la adunarea generala in functia de presedinte de asociatie cu Procesul verbal incheiat cu ocazia desfasurarii adunarii generale,semnat de catre participanti