avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general ssm
Discuție deschisă în Contabilitate în general

ssm

Buna ziua,
Am as avea si eu o nelamurire:
Daca o firma face un contract cu o persoana pt a oferii servicii de SSM si PSI altei firme ce conditii trebuie sa indeplineasca firma care ofera serviciile?
Mentionez ca acea persona care a incheiat contractul cu firma furnizoare de servicii este PFA!
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 09:50, 3 Decembrie 2010
Buna ziua. Firma respectiva trebuie sa fie autorizata pentru serviciile respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare pfa firma de protecta muncii ssm CristinaBaltaretu CristinaBaltaretu Buna. As vrea sa fac un curs de Protectia Muncii (SSM) si apoi sa imi deschid PFA in acest domeniu. As vrea sa va intreb daca este posibil in Romania sa fii ... (vezi toată discuția)
Conducatorul locului de munca are contract de prest servicii TutuianuR TutuianuR Buna ziua ! Conducatorul locului de munca are contract de prestari servicii cu firma X. Poate el instrui si semna fisele de instruire ssm si su pt angajatii ... (vezi toată discuția)
Lucrator desemnat ssm petrudunca petrudunca intrebare: intreprinderea individuala, pfa, srl cu 1-9 lucratori, etc, sunt \"acoperite total\" dpdv al organizarii activitatii de securitate si sanatate in ... (vezi toată discuția)