Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

indemnizatie crestere copil

Buna ziua, ma numesc Oana si am 28 de ani. Am aflat ca sunt insarcinata intr-o luna si jumatate, dar in acelasi timp am aflat si faptul ca va fi desfintat punctul de lucru la care lucrez...din ianuarie voi fi somera...intrebarea mea este: daca somajul il iau doar 6 luni (pentru ca am lucrat pana in 5 ani pana acum) si nu nasc in iunie (adica dupa 6 luni de somaj) si nasc mai tarziu (iulie sau august), voi mai lua indemnizatia de crestere a copilului? cine imi va plati concediul prenatal? multumesc si astept cat mai repede un raspuns! Multa sanatate
si in cazul asta cine plateste concediul prenatal?
Certificatele medicale le duceti la Agentia de somaj care le plateste.