avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA ROI
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

ROI

Incepand cu data de 03.11.2010. am depus cererea pt inregistrare in registrul operatorilor intracomunitari.Incepand cu ce data pot face tranzactii in spatiul comunitar ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:17, 3 Decembrie 2010
Inregistrarea in Registrul operatorilor intracomunitari va produce efecte incepand cu data comunicarii deciziei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul operatorilor intracomunitari paolo979 paolo979 Am depus cererea de inregistrare in Registrul operatorilor intracomunitari in data de 11.08.2010. Conform art. I pct. (7) Aprobarea sau respingerea cererii ... (vezi toată discuția)
Inregistrare registrul operatorilor intra-comunitari(roi) nviorel nviorel Trebuie sa achizitionez o piesa de schimb de la o firma din Suedia. Firma in cauza m-a atentionat in privinta validitatii codului VAT(codul fiscal la noi din ... (vezi toată discuția)
Nmar tva intracomunitar valabil alexia100 alexia100 Buna tuturor, Am depus actele pentru inregistrarea numarului de TVA si in lista operatorilor intracomunitari si saptamana trecuta mi-au iesit aceste ... (vezi toată discuția)