Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... premis retzinut,amenda si asigurare
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

premis retzinut,amenda si asigurare

buna!am o nelamurire..am lovit o masina acum cateva zile am fost la politie si mi sa retzinut permisu pt ca nu m-am prezentat in 24 de ore si mi sa dat o amenda de 480 de lei..proprietarul masini pe care am lovito si-a reparat masina pe bani lui exact in ziua in care i-am lovit-o si dupa ce am fost la politzie cu toate astea amenda si permis retzinut proprietarul vrea sai mai dau si asigarea ca sa il despagubeasca..asigurarea nu il despagubeste pt ca nu mai pot face ei constatarea cum sa intamplat accidentul...si proprietarul are pretentzia ca eu sa il despagubesc eu din bani mei pt ca asigurarea nu o mai face..nui vina mea ca el si-a reparat masina singur si acuma nul poate despagubi asigurarea mea..ma poate da in judecata dak nu il despagubesc din banii mei?ast un raspuns multzumesc!:(
multzumesc pt raspunsuri mi-ati iluminat noaptea:))):D.sarbatori fericite tuturor:D!!!