Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... distrugere stalp de electricitate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

distrugere stalp de electricitate

Buna seara.

Am avut un accident de circulatie.Ploua afara si din cauza acesta am derapat si am intrat cu masina intr-un stalp de electricitate,care ulterior mi-a cazut pe masina.
Politia a zis ca imi face dosar penal?

Ce pot face sau la ce sa ma astept sa mi se intample?
Platiti contravaloarea stalpului distrus din culpa dvs si este posibil sa nu fie inaintata plangere penala.
Multumesc frumos
Nu uitati sa avizati dauna la asiguratorul RCA, care va suporta direct paguba sau de la care va veti recupera valoarea reparatiilor platite conform documentelor(facturi,chitante pentru stalp)
pt ce sa vi se faca dosar penal? ca nu exista forma de vinovatie.achitati valoarea prejudiciului produs doar.
Paguba va fi acoperita de RCA.asta e tot.Nimic penal:P