Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA, platitor de TVA , vreau sa imi vand produsele in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA, platitor de TVA , vreau sa imi vand produsele in magazin

Buna ziua , ma numesc Raluca Iosub si sunt PFA, platitoare de TVA.Codul CAEN pe care mi l-am ales este 7410- activitati specializate de de design . Am primit o comanda de masti de carnaval de la un magazin , cum trebuie sa procedez? Pur si simplu emit factura si dau chitanata sau trebuie sa inchei si un contract de colaborare in baza caruia emit factura.
TREBUIE SA INCHEIATI SI UN CONTRACT SAU SA EMITETI FACTURA UN BAZA UNEI COMENZI PRIMITE DE LA CLIENT