Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Tot vecini galagiosi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Tot vecini galagiosi

Aceeasi problema o am si eu, chiriasii stind insa deasupra mea, administratorul nu se implica iar proprietarul mi-a recomandat sa-mi vind apartamentul si sa ma mut. Am chemat politia dar vede fete tinere si "afla" ca alti vecini nu sint deranjati si pleaca. Nu au voie sa intre in casa fara mandat si nu vad musafirii cu cara chiriasele petrec (muzica la maxim, dans, alergat prin casa, usi trintite, baie cu presiunea apei la maxim la 3 noaptea, etc). Si toate aste zi si noapte desi pretind ca sint studente. Multumesc
continuati sa faceti plangeri la politie pt tulburarea linistii publice. politistul comunitar e obligat sa le amendeze.
Multumesc, ideea e buna, dar ma tem sa nu fie plictisiti de atitea chemari si creada ca sint paranoica mai ales ca ele stau la ultimul etaj si doar eu sint deranjata. In apartamentul alaturat lor sint 2 batrini care se retrag in ultima camera. Fireste nu doresc sa merg in instanta. Nu am nici bani si nici nervi pentru asa ceva.
daca politistul nu vine sa le amendeze faceti-i plangere la comandantul sectiei.
Multumesc mult de tot. Numai bine va doresc.
Faceti dovada celor sesizate cu 1,2 martori,astfel incat politistul de proximitate sa fie determinat sa aplice dispozitiile L nr 61/1991