avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită recuperari
Discuție deschisă în Executare silită

recuperari

In cel mai rau caz ce se poate intimpla daca nu platesc in continuare la firma de recuperari??????
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:30, 6 Decembrie 2010
Va executa bunurile si daca nu au ce sa execute va pune poprire pe venit in limita a 25% .
Recuperatorul ,cu scopul legitim de recuperare debit va demara executarea dvs silita asupra bunurilor mobile/imobile/conturi bancare/drepturi de natura salariala
Daca nu exista posibilitatea reala de plata,recuperatorul va constata si va consemna acest aspect

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executarea silita pt descoperire de cont curent word12 word12 buna si mai am o problema destul de complicata zic eu si nu prea exista pe forum aceasta problema... acum un an jumate am scos din banca 3 salarii si la scurt ... (vezi toată discuția)
Restanta rata banca ancuta2003 ancuta2003 Am un credit de nevoi personale la RBS si sunt restant 4 luni din 2010 din cauza unor probleme de sanatate dovedite .De atunci platesc luna de luna cate o rata ... (vezi toată discuția)
Rata neplatite si somatie de plata krysty30 krysty30 buna seara,am si eu o problema,am facut acum cativa ani o rata la o firma de unde am cumparat ceva in rate,am platit cam jumatate din rate lunare pana am ramas ... (vezi toată discuția)