avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitate?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitate?

buna ziua,
sunt functinar public , de executie, si detin in acelasi timp si functia de presedinte de sindicat in c adrulinstitutiei in care imi desfasor activitatea.
As dori sa stiu : este sau nu incompatibilitate?
Pentru activitatea sindicala nu sunt remunerata.
Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 6 Decembrie 2010
diana_76, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:43, 6 Decembrie 2010
diana_76 a scris:

buna ziua,
sunt functinar public , de executie, si detin in acelasi timp si functia de presedinte de sindicat in c adrulinstitutiei in care imi desfasor activitatea.
As dori sa stiu : este sau nu incompatibilitate?
Pentru activitatea sindicala nu sunt remunerata.
Multumesc!


Nu este incompatibilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un functionar public de executie poate fi si administrator al unui srl? anca_poop anca_poop Un functinar public de executie poate fi si administrator unic al unui SRL, care desfasoara activitate in alt domeniu decat cel in care activeaza functionarul ? (vezi toată discuția)
Asociat srl anjinsan anjinsan Buna ziua, Un functionar public poate avea calitatea de asociat intr-o socitate comerciala sau este incompatibil? Va multumesc (vezi toată discuția)
Activitate sindicala, suspendare de drept a raportului de serviciu valdobre1969 valdobre1969 Buna ziua, As dori sa stiu ce inseamna in acceptiunea legii 188/1999 republicata, activitate sindicala? In lege sunt prevazute cazurile in care intervine ... (vezi toată discuția)