Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... incompatibilitate?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

incompatibilitate?

buna ziua,
sunt functinar public , de executie, si detin in acelasi timp si functia de presedinte de sindicat in c adrulinstitutiei in care imi desfasor activitatea.
As dori sa stiu : este sau nu incompatibilitate?
Pentru activitatea sindicala nu sunt remunerata.
Multumesc!
diana_76, utilizator
diana_76 a scris:

buna ziua,
sunt functinar public , de executie, si detin in acelasi timp si functia de presedinte de sindicat in c adrulinstitutiei in care imi desfasor activitatea.
As dori sa stiu : este sau nu incompatibilitate?
Pentru activitatea sindicala nu sunt remunerata.
Multumesc!

Nu este incompatibilitate.