Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizii privind acordarea sporurilor salariale in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizii privind acordarea sporurilor salariale in primarii

Am o mare rugaminte: imi poate indica si mie cineva numarul deciziei Curtii de Apel Constanta din noiembrie 2010, prin care Primaria a castigat in instanta sporurile salariale privind vechimea in munca? De asemenea, daca mai stie cineva si alte nre de decizii ale instantelor din Ploiesti, Calarasi, Slobozia, prin care primariile au avut castig de cauza, va rog mult sa le indicati.
Am miercuri un ds la Tribunalul Iasi prin care solicit acordarea sporului de dispozitiv, si mi-ar prinde bine sa mai invoc si alte decizii din tara (in conditiile in care vad ca din ce in ce mai multe primarii isi castiga drepturile).
Va multumesc mult!
Buna ziua !
Nu aveti nicio sansa cu sporul de dispozitiv la primarii ....
Am miercuri un ds la Tribunalul Iasi prin care solicit acordarea sporului de dispozitiv, si mi-ar prinde bine sa mai invoc si alte decizii din tara (in conditiile in care vad ca din ce in ce mai multe primarii isi castiga drepturile).
Va multumesc mult!

nu le-ati putea folosi decat in revizuire, daca va cazul!!!
Ceva nu se leaga..cum adica sporurile de vechime in munca? Eu stiu ca exista un singur asemenea spor si care se acorda in tot sistemul bugetar, fara nici o hotarare judecatoreasca????:O:O