avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1083 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizii privind acordarea sporurilor salariale in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizii privind acordarea sporurilor salariale in primarii

Am o mare rugaminte: imi poate indica si mie cineva numarul deciziei Curtii de Apel Constanta din noiembrie 2010, prin care Primaria a castigat in instanta sporurile salariale privind vechimea in munca? De asemenea, daca mai stie cineva si alte nre de decizii ale instantelor din Ploiesti, Calarasi, Slobozia, prin care primariile au avut castig de cauza, va rog mult sa le indicati.
Am miercuri un ds la Tribunalul Iasi prin care solicit acordarea sporului de dispozitiv, si mi-ar prinde bine sa mai invoc si alte decizii din tara (in conditiile in care vad ca din ce in ce mai multe primarii isi castiga drepturile).
Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Kyandra , moderator 13:20, 6 Decembrie 2010
Buna ziua !
Nu aveti nicio sansa cu sporul de dispozitiv la primarii ....
Am miercuri un ds la Tribunalul Iasi prin care solicit acordarea sporului de dispozitiv, si mi-ar prinde bine sa mai invoc si alte decizii din tara (in conditiile in care vad ca din ce in ce mai multe primarii isi castiga drepturile).
Va multumesc mult!


nu le-ati putea folosi decat in revizuire, daca va cazul!!!
Ceva nu se leaga..cum adica sporurile de vechime in munca? Eu stiu ca exista un singur asemenea spor si care se acorda in tot sistemul bugetar, fara nici o hotarare judecatoreasca????:O:O

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sporurile Justitiarul711 Justitiarul711 Din cate am inteles un salariat are dreptul la sporuri pana la 30% din salariul de baza. Din cate stiu sporul de conducere este bagat in salariul de baza, deci ... (vezi toată discuția)
Spor de dispozitiv sanda1956 sanda1956 Care sunt conditiile pentru ca sporul de dispozitiv sa se obtina retroactiv, ca orice drept salarial, in urma cu 3 ani ? (angajatii din unele primarii au ... (vezi toată discuția)
Drepturi salariale pentru bugetari Mircea Peres Mircea Peres Toti cei care lucram in sectorul bugetar stim ce salarii mizere avem .... exemplu concret , sunt consilier juridic pentru Municipiul Arad,asistent 2, iar ... (vezi toată discuția)